fbpx
przycisk z numerem telefonu na pomoc drogową

Elektryka samochodowa w Besthol

W Besthol wykonywane są zarówno proste jak i bardzo skomplikowane naprawy elektryczne aut osobowych. Elektrycy samochodowi zawsze najpierw diagnozują przyczynę usterki, a następnie informują Klienta o znalezionym problemie w aucie i wyceniają naprawę elektryczną (z rozbiciem na koszty części i koszty usługi). Dopiero po zaakceptowaniu kosztorysu – rozpoczyna się procedura naprawcza.

Naprawy elektryczne przeprowadzane są na stacjonarnym warsztacie samochodowym lub z dojazdem we wskazane miejsce wedle życzenia Klienta (tzw. mobilny serwis). W ofercie znajdują się także usługi door to door, czyli odbiór auta np. spod domu, transport pojazdu na warsztat, diagnostyka usterki, wycena naprawy, kontakt z Klientem i naprawa auta oraz odstawienie sprawnego pojazdu pod wskazany adres. Aby umówić naprawę elektryczną wystarczy zadzwonić pod numer tel. 511-511-700

elektryka samochodowa ikona

ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA

– Naprawa, wymiana i regeneracja alternatorów
– Naprawa, wymiana i regeneracja rozruszników
– Naprawa, wymiana i regeneracja wentylatorów chłodnicy
– Naprawa, wymiana i regeneracja dmuchawy wnętrza
– Naprawa liczników i wyświetlaczy
– Diagnostyka poboru prądu
– Naprawa wiązek elektrycznych
– Naprawa i wymiana silników wycieraczek
– Naprawa świateł
– Diagnoza i wymiana bezpieczników
– Montaż systemów audio
diagnostyka komputerowa

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA

– Diagnostyka komputerowa silnika
– Diagnostyka komputerowa ABS
– Diagnostyka komputerowa AIRBAG
– Diagnostyka komputerowa ESP
– Diagnostyka komputerowa skrzyń biegów
– Diagnostyka komputerowa modułów komfortu
– Diagnostyka komputerowa elektronicznych hamulców postojowych
– Diagnostyka komputerowa elektronicznych układów kierowniczych
– Kasowanie wskaźników serwisowych, inspekcji olejowych

naprawa sterowników

NAPRAWA STEROWNIKÓW

– Naprawa sterowników silnika
– Naprawa modułów BSI
– Naprawa modułów BDM
– Diagnostyka sterowników
naprawy abs

NAPRAWA ABS, ASR

– Naprawa pomp ABS
– Diagnostyka komputerowa ABS
– Diagnostyka komputerowa ASR
– Wymiana czujników

naprawy dpf

USUWANIE DPF / FAP

– Usuwanie filtrów cząstek stałych
– Wyłączanie EGR
– Wyłączanie klap w kolektorze ssącym
– Czyszczenie DPF / FAP / EGR
– Wypalanie filtrów cząstek stałych
naprawy autoalarmów i zabezpieczeń w autach

AUTOALARM I ZABEZPIECZENIA

– Montaż autoalarmów i zabezpieczeń antykradzieżowych
– Naprawa autoalarmów i zabezpieczeń
– Usuwanie odcięcia zapłonu
– Usuwanie autoalarmu i zabezpieczeń
– Diagnostyka i naprawa centralnych zamków
– Naprawa modułów komfortu

naprawy airbag

AIRBAG

– Diagnostyka komputerowa układu AIRBAG
– Naprawa sensorów AIRBAG
– Naprawa mat w siedzeniach
– Usuwanie crash data
– Wymiana poduszek powietrznych
mobilny warsztat ikona

MOBILNY WARSZTAT

- drobne naprawy wykonywane na drodze
- nagłe usterki w trasie
- pomoc przy odpaleniu auta
- usługa door to door
- diagnostyka komputerowa

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:


wezwanie pomocy drogowejJak umówić się na naprawę elektryki w aucie lub wezwać elektryka samochodowego na miejsce awarii?

Wszystkie zlecenia przyjmowane są telefonicznie. Dlatego też Klientów, którzy potrzebują pomocy elektrycznej w aucie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Podczas rozmowy elektryk zapyta o objawy awarii i dopasuje najlepszą pomoc do danej sytuacji. Dane kontaktowe znajdują się TUTAJ.


mobilna elektrykaCzy elektryka samochodowa może być naprawiana mobilnie, czyli z dojazdem specjalisty we wskazane miejsce?

Oczywiście, że tak. Kompleksową diagnostykę usterki elektrycznej i naprawę elektryki można przeprowadzić mobilnie. Celem usług mobilnych jest bowiem pomoc Klientom, których auta uległy awarii uniemożliwiającej dojazd do stacjonarnego serwisu samochodowego. Jak to działa? Elektryk samochodowy przyjeżdża na miejsce awarii specjalistycznym pojazdem mobilnego warsztatu. Pojazd ten wyposażony jest w sprzęt do diagnostyki i napraw elektrycznych i elektronicznych. Po przyjeździe niezwłocznie rozpoczyna się etap diagnozy usterki, a następnie elektryk informuje Klienta o znalezionej przyczynie awarii i rozpoczyna proces naprawczy.


kontrolki z deski rozdzielczejKtóre kontrolki na desce rozdzielczej sygnalizują problem z elektryką w samochodzie i kiedy zgłosić się do elektryka, jeśli dana kontrolka się zaświeci?

O tym, co oznaczają poszczególne kontrolki na desce rozdzielczej, stworzony został odrębny artykuł, który znajduje się: TUTAJ. Istotne jest to, aby po zapaleniu się ostrzegawczej (pomarańczowej) lub alarmowej (czerwonej) kontrolki – jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, który doradzi co zrobić w danej sytuacji. Bardzo często Klienci bagatelizują moment pojawienia się kontrolki na desce rozdzielczej, tłumacząc to brakiem objawów jakiejkolwiek awarii. Niestety długotrwała jazda z zapaloną kontrolką może powodować pogłębienie się awarii i skutkować dalszymi usterkami. Z czasem objawy mogą pojawić się ze zdwojoną siłą, a koszt naprawy może znacznie wzrosnąć.

O usterce elektrycznej mogą świadczyć zapalone kontrolki m.n.: z napisem „check engine” lub pomarańczowa kontrolka samochodu z kluczem płaskim oraz pomarańczowa kontrolka silniczka lub ikona z napisem EPC. Czasem zdarzają się również sytuacje, w których błąd czy usterka w danym układzie istnieje od dawna, jednak tablica rozdzielcza nie sygnalizuje ich obecności. Jak to możliwe? Ostrzeżenie na desce może pojawić się dopiero po określonym cyklu występowania awarii. Na przykład po określonej ilości rozruchów silnika lub po określonej ilości przejechanych kilometrów.

Jeżeli w aucie zapali się kontrolka sygnalizująca usterkę, to należy nie tylko naprawić awarię w aucie, ale także wykasować kody usterek, do czego służy specjalistyczny komputer.


diagnostyka komputerowaCzy zepsuta elektryka samochodowa badana jest specjalistycznym komputerem diagnostycznym?

Tak, problemy z elektryką samochodową są badane specjalistycznym komputerem diagnostycznym. Jednak przy diagnostyce komputerowej istotne jest to, aby nie traktować komputera diagnostycznego jak wyroczni. Zadaniem komputera nie jest bowiem zastąpienie wiedzy specjalisty. Ma on stanowić „drogowskaz” dla mechanika lub elektryka. Przy braku odpowiedniej wiedzy komputer diagnostyczny jest w zasadzie bezużyteczny, a czasem może nawet zawyżyć koszty ostatecznej naprawy przez mylne odczytanie uszkodzenia.


usterka elektrycznaCzy elektryka samochodowa powinna skupiać w sposób szczególny uwagę kierowcy?

Technologie wykorzystywane w motoryzacji uległy wielkiemu rozwojowi, a skomplikowana elektryka stała się elementem wyposażenia każdego nowego auta. Dlatego też często to właśnie od sprawnej elektroniki zależy, czy uda się dojechać do zamierzonego celu.


MASZ INNE PYTANIE? ELEKTRYKA SAMOCHODOWA ULEGŁA AWARII? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

ZADAJ NAM PYTANIE

Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższego formularza lub zadzwoń: 511-511-700


  TEREN DZIAŁANIA:

  • Warsztat samochodowy – ul. Herbowa 23, Warszawa
  • Warszawa – Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Targówek, Ursus, Wawer, Wesoła, Wilanów, Wola, Włochy, Śródmieście, Żoliborz.
  • Okolice Warszawy: Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Raszyn, Żyrardów, Kobyłka, Marki, Ostrów, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Ożarów, Łomianki, Józefów, Otwock, Legionowo, Mława, Ciechanów, Serock, Wyszków, Zegrze.
  • Polska i Europa – w przypadku transportu pojazdów, motorów itp.


  OPINIE
  Opinie na temat świadczonych usług można znaleźć TUTAJ lub TUTAJ. Wszystkich Klientów zachęcamy do wystawienia własnej opinii.