fbpx

Zużyte sprzęgło – jakie objawy temu towarzyszą i co należy zrobić?

Zużyte sprzęgło - jakie objawy daje zużyte sprzęgło i co należy zrobić kiedy nasze sprzęgło będzie wymagało wymiany? Besthol - całodobowa mechanika samochodowa Warszawa

Zużyte sprzęgło - jakie objawy daje zużyte sprzęgło i co należy zrobić kiedy nasze sprzęgło będzie wymagało wymiany? Besthol - całodobowa mechanika samochodowa Warszawa

Sprzęgło należy do mało awaryjnych podzespołów – zwykle działa bez zarzutu przez wiele lat. W końcu jednak może, jak każda inna część samochodu – po prostu się zużyć. Najczęściej dzieje się tak po przejechaniu przez dany pojazd około 100 000, a nawet 200 000 kilometrów. Czasami jednak sprzęgło może być niezdatne do użytku już po 40 000 kilometrów. Wszystko zależy więc od marki samochodu, poziomu i rodzaju jego eksploatacji etc. Jak rozpoznać, że sprzęgło wymaga wymiany?

Zużyte sprzęgło – objawy:

Do objawów zużycia sprzęgła zalicza się m.in.:
• problemy z przenoszeniem momentu obrotowego i ślizganie się sprzęgła na wysokich obrotach (wówczas najprawdopodobniej zużyła się tarcza sprzęgła)
• szum słyszalny, gdy kierowca wciska pedał (objaw dotyczy najczęściej zużycia wysprzęglika lub łożyska wyciskowego)
• jazda z nogą na pedale sprzęgła przekłada się na wycieranie sprężyny jego docisku; tzw. twardniejący pedał sprzęgła (problemem okazuje się wówczas właśnie ów docisk)
• przy niższych obrotach wyczuwalne są wibracje, a przy zatrzymywaniu się kierowca słyszy stukanie (objawy te świadczą o zużyciu koła zamachowego)
• brak reakcji samochodu w momencie, gdy próbujemy gwałtownie ruszyć z miejsca; silne szarpanie samochodu przy próbie ruszenia z miejsca; konieczność prawie całkowitego puszczenia pedału sprzęgła, by ruszyć z miejsca.

Zużyte sprzęgło – co dalej?

Sprzęgła najczęściej są po prostu wymieniane – bądź w całości, bądź tylko częściowo, tj. w warsztacie mechanik wymienia tylko wybrane spośród jego elementów. To drugie rozwiązanie jest jednak mniej popularne. Naprawianie jego elementów jest wykonywane jeszcze rzadziej.
Besthol – mobilny warsztat samochodowy w Warszawie to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy podejrzewają, że sprzęgło w ich samochodzie wymaga naprawy lub wymiany. Tak więc jeśli wydaje się nam, że nadszedł już moment na zastąpienie owego elementu nowym urządzeniem, nie ryzykujmy poważniejszymi problemami i udajmy się na spotkanie z wykwalifikowanym mechanikiem.

Mechanik samochodowy Warszawa – kompleksowe usługi z zakresu napraw oraz wymiany części samochodowych. Zapraszamy wszystkich kierowców do skorzystania z naszych usług.