Wymiana klocków hamulcowych z dojazdem do Klienta w Warszawie 1
Benzyna zamiast diesla w baku naszych Klientów
20 września 2016
Besthol - wymiana alternatora, wymiana akumulatora, wymiana rozrusznika i inne naprawy mechaniczne oraz elektryczne z dojazdem do Klienta 24h Warszawa. Tel. 697-598-149
Wymiana alternatora z dojazdem do Klienta w Warszawie
21 września 2016

Wymiana klocków hamulcowych z dojazdem do Klienta w Warszawie

Besthol - wymiana klocków hamulcowych z dojazdem do klienta na terenie Warszawy. Naprawy mechaniczne i elektryczne na miejscu usterki. Mobilny warsztat samochodowy Warszawa

Besthol - wymiana klocków hamulcowych z dojazdem do klienta na terenie Warszawy. Naprawy mechaniczne i elektryczne na miejscu usterki. Mobilny warsztat samochodowy Warszawa

Nasi Klienci cenią swój czas i często proszą o naprawy mechaniczne oraz elektryczne z dojazdem do ich domów. W takich sytuacjach specjaliści dojeżdżają we wskazane miejsce pojazdem mobilnego warsztatu samochodowego, diagnozują usterkę i naprawiają pojazd na miejscu. Klienci cenią tego typu usługi, ponieważ zaoszczędzają czas, który musieliby poświęcić na dojazd do stacjonarnego warsztatu samochodowego oraz oczekiwanie na odbiór auta.

W tym tygodniu jeden z naszych Klientów poprosił o wymianę klocków hamulcowych w swoim garażu. Na przykładzie tego auta stworzyliśmy krótką instrukcję dotyczącą wymiany klocków hamulcowych.

Wymiana klocków hamulcowych:

1. Odkręcamy koło.

2. Odkręcamy zacisk hamulcowy.

3. Odkręcony zacisk hamulcowy podważamy śrubokrętem, aby go zdjąć.

4. Wyciągamy stare klocki hamulcowe, blaszki i czujniki zużycia okładzin ciernych.

5. Czyścimy miejsca w jarzmie hamulcowym, gdzie mają być włożone nowe klocki.

6. Z zestawu wyjmujemy nowe klocki hamulcowe (do niektórych zestawów nowych klocków hamulcowych dołączane są nowe blaszki, śrubki i czujniki zużycia okładzin) i montujemy je w miejsce starych.

7. Po zamontowaniu nowych klocków hamulcowych sprawdzamy, czy prowadnice przesuwają się lekko, jeżeli nie to wyciągamy prowadnice z jarzma i czyścimy je oraz smarujemy smarem do układów hamulcowych.

8. Cofamy tłoczek w zacisku hamulcowym za pomocą np. dwóch śrubokrętów lub specjalnego urządzenia, a przed tym sprawdzamy, czy gumka przeciwpyłowa na tłoczku w zacisku nie jest popękana, zdeformowana, rozcięta itp.

9. Zalecane jest nasmarowanie tłoczka smarem podważając delikatnie gumkę przeciwpyłową – wciskamy trochę smaru pod gumkę i wciskamy tłoczek w zacisk. Tak cofnięty zacisk hamulcowy zakładamy na jarzmo, gdzie mamy zamontowane już nowe klocki hamulcowe.

10. Przykręcamy zacisk do prowadnic za pomocą nowych śrubek.

11. Po zamontowaniu zacisku zalecane jest rozpompowanie pedału hamulca poprzez naciskanie kilkukrotnie na pedał hamulca.

12. Zakręcamy koło.

Wymiana klocków hamulcowych wraz z doborem odpowiednich części i dojazdem do Klienta to usługa, którą nasi specjaliści wykonują niezwykle często. Klocki hamulcowe jako element eksploatacyjny w aucie wymagają bowiem cyklicznej wymiany, po przejechaniu stosownej ilości kilometrów.

Skąd wiedzieć, czy wymiana klocków hamulcowych powinna nastąpić już teraz?

Aby w odpowiednim czasie wymienić klocki hamulcowe powinniśmy wsłuchać się w objawy jakie daje nasze auto.

Objawy zużytych klocków hamulcowych to:

  • zapalenie kontrolki zużycia klocków
  • ostry dźwięk przy hamowaniu – tacie blachy o blachę
  • słabsze hamulce
  • Może się zapalić kontrolka od poziomu płynu hamulcowego z tego względu, że poziom płynu spada wraz z wysuwaniem się tłoczków hamulcowych z zacisków, ponieważ grubość klocków się zmniejsza

O czym należy pamiętać przy wymianie klocków hamulcowych?

  • Pamiętajmy o tym, że po założeniu nowych klocków do starych tarcz hamulec będzie mniej efektywny, a pedał hamulca będzie zachowywał się inaczej niż przed wymianą.
  • Nowe klocki trzeba dotrzeć przy zachowaniu szczególnej ostrożności przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wymianie klocków hamulcowych skontaktuj się z nami pod numerem tel: 697-598-149

Ekipa Besthol – całodobowa pomoc drogowa Warszawa, holowanie i mobilny warsztat samochodowy

BESTHOL wymiana kloców z dojazdem Warszawa, naprawy mechaniczne i elektryczne na drodze, pomoc drogowa Warszawa, mobilny warsztat samochodowy. Tel. 697-598-149