W kilka dni laweta zwiedziła 3 województwa
Laweta – holowanie w Warszawie i nie tylko…
W ciągu ostatnich kilku dni laweta zwiedziła województwo świętokrzyskie, śląskie i pomorskie. Wszystkie holowane auta zahaczyły o Warszawę. Oznacza to, że trasa holownicza rozpoczynała się w stolicy i tutaj auta były załadowane i zabezpieczone przed dalszym transportem, ale także w przypadku niektórych pojazdów Warszawa była punktem docelowym podczas holowania.
Czy jazda lawetą jest skomplikowana?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda sytuacja związana z załadunkiem auta na lawetę i jego rozładunkiem jest inna. Holowane samochody mają często uszkodzony układ jezdny, wobec czego konieczne jest użycie wózków transportowych. Ponadto niesprawny pojazd może być zaparkowane w skomplikowany (z punktu widzenia holownika) sposób np. pomiędzy innymi autami lub obok niemożliwych do przestawienia przeszkód i wówczas należy umiejętnie rozplanować cały proces załadunku.
Niezwykle ważne jest również poprawne zabezpieczenia holowanego samochodu pasami transportowymi i odpowiedni rozładunek na finiszu. Na pierwszy rzut oka sam transport z punktu A do B zdaje się być najprostszy w całej procedurze holowniczej. Ale nie zawsze tak jest. Dlaczego? Laweta ma odpowiedni tonaż, dlatego holując niesprawny samochód należy brać pod uwagę jego ciężar i panujące warunki atmosferyczne. W przypadku gdy pojazd jest zbyt ciężki – do lawety doczepiana jest przyczepa transportowa i wówczas laweta wygląda tak jak na zdjęciu poniżej:
Auta z niskim zawieszeniem oraz samochody sportowe powinny być holowane na specjalnie dostosowanych do tego lawetach. Auto transporter widoczny na zdjęciu posiada specjalistyczne, pneumatyczne zawieszenie, dzięki któremu tego typu transporty są możliwe.
Jak wezwać pomoc drogową?
W razie potrzeby – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dyżurujemy pod numerem telefonu: 511-511-700
Opinie o naszych usługach przeczytać można: TUTAJ
Więcej na temat usług pomocy drogowej i holowania przeczytać można: TUTAJ