fbpx

Jak usunąć naklejki z okna samochodu?

usuwanie naklejek z okna samochodu

usuwanie naklejek z okna samochodu

Usuwanie naklejek z okien samochodu to problem dobrze znany m.in. osobom, którym zdarzyło się kiedyś kupić używane auto. Choć zadanie to zdaje się być nie lada wyzwaniem, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki zdjęcie naklejki okaże się prostsze, niż się to nam wydawało.

Usuwanie naklejek z okna samochodu przy pomocy żyletki

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod usuwania naklejek z okien samochodu jest „zeskrobywanie” ich przy pomocy żyletki lub skrobaka. Jednakże, jeśli decydujemy się na taki krok, pamiętamy, że dobrym rozwiązaniem będzie spryskiwanie naklejki oraz otaczającej ją powierzchni płynem do szyb, przed jej zeskrobywaniem oraz w jego trakcie.

Po usunięciu naklejki będziemy również musieli zająć się znajdującymi się na szybie pozostałościami kleju. To jednak żadne zmartwienie – z łatwością usuniemy go zwykłym zmywaczem do paznokci lub benzyną ekstrakcyjną.

Usuwanie naklejek z okna samochodu z wykorzystaniem suszarki

Trzeba przyznać, że przedstawiona wyżej technika ściągania naklejek z szyb samochodu jest tyleż prosta, co żmudna (a więc i, niekiedy, frustrująca). Jeśli zależy nam na czasie, możemy jednak usprawnić cały proces, wykorzystując do podgrzania naklejki – a dokładniej znajdującego się na niej kleju – suszarkę.

Podgrzewając szybę w miejscu, w którym znajduje się naklejka, z wnętrza samochodu, sprawiamy, że klej staje się miękki. Dzięki temu możliwe jest podniesienie (np. wspomnianą wyżej żyletką czy innym ostrym narzędziem) jej rogu, a nawet całego brzegu, a następnie usunięcie jej – w całości za jednym tylko pociągnięciem.

Metoda ta, choć bardzo prosta, nie jest pozbawiona wad. Stosując ją należy pamiętać, że przegrzana w jednym miejscu szyba może zmatowieć, a nawet pęknąć. Szczególnie jeśli temperatura otoczenia jest bardzo niska. Powinniśmy więc robić to bardzo ostrożnie.

Usuwanie naklejek z okna samochodu przy pomocy WD-40

Naklejki z szyb samochodu możemy również usunąć przy użyciu środka WD-40. Aby to zrobić, powinniśmy najpierw przetrzeć szyby w miejscach, w których znajdują się naklejki, wilgotnym papierowym ręcznikiem. Następnie, gdy szyby już wyschną, powinniśmy spryskać naklejki WD-40 (pamiętajmy, by nałożyć na nie grubą warstwę preparatu). Po około 10-15 minutach podważamy róg lub brzeg naklejki i ściągamy ją jednym powolnym ruchem. Na zakończenie usuwamy resztki preparatu przy wykorzystaniu papierowych ręczników lub wody.

O czym warto pamiętać w przypadku zastosowania przedstawionej wyżej metody? Przede wszystkim o tym, by nie nakładać na szyby WD-40 wtedy, gdy auto stoi w słońcu, gdyż preparat będzie wówczas szybko wysychał, a my będziemy zmuszeni do jego ponownego nałożenia.