fbpx

TOP 10 grzechów kierowców! Sprawdź jakie błędy kierowcy popełniają najczęściej…

BESTHOL - potrzebujesz całodobowej pomocy drogowej w Warszawie? Skontaktuj się z nami! Mobilny warsztat samochodowy, pomoc drogowa Warszawa, mechanik 24h Tel. 697598149

BESTHOL - potrzebujesz całodobowej pomocy drogowej w Warszawie? Skontaktuj się z nami! Mobilny warsztat samochodowy, pomoc drogowa Warszawa, mechanik 24h Tel. 697598149

Każdy z nas popełnia błędy. Nie są ich w stanie uniknąć nawet kierowcy. Które z nich popełniane są najczęściej? Przekonajmy się!

1. Częsta jazda na rezerwie

Notoryczna jazda na oparach paliwa znacząco zwiększa ryzyko zassania osadów i kondensatów znajdujących się na dnie zbiornika do układu wtryskowego. To natomiast spowodować może jego awarię.

2. Dolewanie płynu chłodzącego do rozgrzanego silnika

Dolewanie płynu chłodzącego do rozgrzanego silnika wywołuje skurcz głowicy, co może doprowadzić do jej pęknięcia i, tym samym, do konieczności jej wymiany. Pamiętajmy więc, by przed nalaniem płynu chłodzącego odczekać przynajmniej pół godziny po zgaszeniu samochodu po jeździe.

3. Hamowanie w dziurze

Hamowanie w dziurze, szczególnie szybkie, sprawia, że kolumna zawierzenia składa się na tyle, by obój uderzył w górne mocowanie zawieszenia, a więc może doprowadzić do zniszczenia amortyzatora oraz jego górnego łożyska.

4. Szybkie pokonywanie nierówności

Wywoływane przez szybkie pokonywanie znajdujących się na drodze nierówności drgania przechodzą w metalowo-gumowe tuleje wahaczy, łączniki oraz mocowania kolumn zawieszenia, powodują dodatkowe naprężenia w karoserii i w efekcie, z czasem, powodują rozregulowywanie się połączeń między elementami samochodu, skrzypienie, wybijanie zawieszenia etc.

5. Trzymanie kierownicy w maksymalnym skręcie

Trzymanie kierownicy w maksymalnym skręcie, tj. poruszanie nią nawet wówczas, gdy koła nie mogą się już obracać, powoduje szybsze zużywanie się układu wspomagania (poprzez wywoływanie dodatkowych przeciążeń w układzie hydraulicznym).

6. Zbyt dynamiczna jazda na zimnym silniku

Zbyt szybka jazda na zimnym silniku powoduje jego szybsze zużywanie się. Pamiętajmy, że optymalna temperatura, jaką powinien osiągnąć nim wykorzystamy w pełni jego moc, to około 80˚C.

7. Brak reakcji na wycieki

Wycieki oleju z samochodu zawsze sygnalizują nam konieczność weryfikacji jego stanu technicznego, a więc nie wolno ich bagatelizować. Pamiętajmy, że mogą doprowadzić nie tylko do obniżenia się poziomu oleju, ale również do np. zniszczenia rozrządu czy sprzęgła

8. Jazda na zbyt niskim poziomie oleju

Jazda ze zbyt niskim poziomem oleju może doprowadzić do przegrzania lub, w najgorszym wypadku, zatarcia silnika.

9. Szybka jazda przez wodę

Zbyt szybki przejazd po wodzie (mowa tu nawet o głębszych kałużach) może spowodować zassanie do silnika wody, co bezpośrednio skutkuje jego zniszczeniem.

10. Utrzymywanie za niskiego ciśnienia w kołach

Zbyt niskie ciśnienie w kołach powoduje silne nagrzewanie się i zużywanie krawędzi zewnętrznych bieżnika, a więc, tym samym, szybsze zużywanie się opon.

Chcesz dowiedzieć się więcej? W wyniku któregoś z wyżej wymienionych błędów zmagasz się z jakąś usterką samochodu? Potrzebujesz pomocy drogowej lub mobilnego warsztatu samochodowego? A może chcesz poradzić się w kwestii swojego auta? Skontaktuj się z nami!

Kontakt do całodobowej pomocy drogowej w Warszawie: 697-598-149