BESTHOL - potrzebujesz całodobowej pomocy drogowej w Warszawie? Skontaktuj się z nami! Mobilny warsztat samochodowy, pomoc drogowa Warszawa, mechanik 24h Tel. 697598149
Każdy z nas popełnia błędy. Nie są ich w stanie uniknąć nawet kierowcy. Które z nich popełniane są najczęściej? Przekonajmy się!
Notoryczna jazda na oparach paliwa znacząco zwiększa ryzyko zassania osadów i kondensatów znajdujących się na dnie zbiornika do układu wtryskowego. To natomiast spowodować może jego awarię.
Dolewanie płynu chłodzącego do rozgrzanego silnika wywołuje skurcz głowicy, co może doprowadzić do jej pęknięcia i, tym samym, do konieczności jej wymiany. Pamiętajmy więc, by przed nalaniem płynu chłodzącego odczekać przynajmniej pół godziny po zgaszeniu samochodu po jeździe.
Hamowanie w dziurze, szczególnie szybkie, sprawia, że kolumna zawierzenia składa się na tyle, by obój uderzył w górne mocowanie zawieszenia, a więc może doprowadzić do zniszczenia amortyzatora oraz jego górnego łożyska.
Wywoływane przez szybkie pokonywanie znajdujących się na drodze nierówności drgania przechodzą w metalowo-gumowe tuleje wahaczy, łączniki oraz mocowania kolumn zawieszenia, powodują dodatkowe naprężenia w karoserii i w efekcie, z czasem, powodują rozregulowywanie się połączeń między elementami samochodu, skrzypienie, wybijanie zawieszenia etc.
Trzymanie kierownicy w maksymalnym skręcie, tj. poruszanie nią nawet wówczas, gdy koła nie mogą się już obracać, powoduje szybsze zużywanie się układu wspomagania (poprzez wywoływanie dodatkowych przeciążeń w układzie hydraulicznym).
Zbyt szybka jazda na zimnym silniku powoduje jego szybsze zużywanie się. Pamiętajmy, że optymalna temperatura, jaką powinien osiągnąć nim wykorzystamy w pełni jego moc, to około 80˚C.
Wycieki oleju z samochodu zawsze sygnalizują nam konieczność weryfikacji jego stanu technicznego, a więc nie wolno ich bagatelizować. Pamiętajmy, że mogą doprowadzić nie tylko do obniżenia się poziomu oleju, ale również do np. zniszczenia rozrządu czy sprzęgła
Jazda ze zbyt niskim poziomem oleju może doprowadzić do przegrzania lub, w najgorszym wypadku, zatarcia silnika.
Zbyt szybki przejazd po wodzie (mowa tu nawet o głębszych kałużach) może spowodować zassanie do silnika wody, co bezpośrednio skutkuje jego zniszczeniem.
Zbyt niskie ciśnienie w kołach powoduje silne nagrzewanie się i zużywanie krawędzi zewnętrznych bieżnika, a więc, tym samym, szybsze zużywanie się opon.
Kontakt do całodobowej pomocy drogowej w Warszawie: 697-598-149
Nie pracujemy całodobowo do odwołania.
Warsztat samochodowy:
pon. – pt. 9:00 – 17:00
sob. – niedz. nieczynne
Pomoc drogowa:
11:00 – 23:00