fbpx

Pomyłka przy tankowaniu? Sprawdź, co dalej!

Pomyłka przy tankowaniu może zdarzyć się każdemu – nawet doświadczonemu kierowcy z wieloletnim stażem. Tego typu błędy pojawiają się np. bardzo często wtedy, gdy podróżujemy nowym, wypożyczonym lub służbowym samochodem. Na samym wstępie trzeba tu zaznaczyć, że zatankowanie niewłaściwego paliwa nie jest żadnym powodem do wstydu – w końcu wszyscy jesteśmy dziś straszliwie zabiegani, a więc i niekiedy rozkojarzeni. Nie jest to również powód do paniki. Dlaczego źle zatankowane paliwo nie powinno być przyczyną naszych zmartwień? Przede wszystkim dlatego, że pomoc drogowa jest w stanie szybko poradzić sobie z tzw. osuszaniem baku.

Źle zatankowane paliwo – co robić?

Gdy zorientowaliśmy się, że źle zatankowaliśmy paliwo (tj. zatankowaliśmy benzynę, gdy nasze auto jeździ na oleju napędowym, lub odwrotnie), najważniejszą kwestią jest nieodpalanie silnika (o ile diesel poradzi sobie z niewielką ilością benzyny, to pojęcie niewielka odnosi się tutaj do, maksymalnie, mniej więcej 5% zawartości zbiornika paliwa, a jest raczej mało prawdopodobne, że wlaliśmy do niego tak niewielką jej ilość). Jeżeli jednak ruszymy w dalszą z niewłaściwym paliwem w baku, to o błędnym tankowaniu może przypomnieć nam nasze auto, które podczas jazdy zacznie niespodziewanie tracić moc, a ostatecznie może również stanąć na drodze. Konsekwencje takiego działania mogą być naprawdę poważne i obejmują różnego rodzaju kosztowne w naprawie usterki, w tym np. zatarcie pompy wtryskowej. Niekiedy objawy awarii występują od razu po odpaleniu silnika, a niekiedy dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów. W tym drugim przypadku nierozważnego kierowcę czekać będzie niespodziewana awaria samochodu, np. na drodze szybkiego ruchu za miastem.

Kierowca, któremu zdarzy się taka pomyłka powinien przede wszystkim wykonać osuszanie baku. Nie będzie on jednak w stanie zrobić tego sam, a nawet jeśli podejmie się opróżniania czy przepłukiwania baku, najprawdopodobniej uszkodzi czujnik poziomu paliwa lub nawet samą pompę paliwową. Koszty związane z naprawianiem tego typu usterek znacznie przewyższają koszty związane ze skorzystaniem z usługi profesjonalnego opróżniania baku. Poza tym nie będzie on w stanie wymienić filtra paliwowego oraz podłączyć komputera diagnostycznego (w celu sprawdzenia wystąpienia ewentualnych błędów), co najczęściej jest w sytuacji pomyłki w tankowaniu konieczne. Tym samym, jeśli kierowca nie ma odpowiedniego doświadczenia i nie dysponuje odpowiednim sprzętem, powinien po prostu skorzystać z usług pomocy drogowej.

Pomyłka przy tankowaniu – pomoc drogowa

Wszystkich kierowców, którym zdarzyło się pomylić paliwo, zachęcamy do zatelefonowania do naszej firmy. Pracujemy 7 dni w tygodniu, w godz. 9:00-23:00. Jesteśmy w stanie szybko dotrzeć na miejsce i przeprowadzić wszystkie odpowiednie procedury. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu nie tylko sprawnie i szybko osuszamy bak, tj. opróżniamy go z niechcianego paliwa, lecz również przeprowadzamy diagnostykę komputerową, by mieć pewność, że samochód jest w odpowiednim stanie do dalszej jazdy.

Jeżeli przydarzyła Ci się pomyłka przy tankowaniu w Warszawie skontaktuj się z nami!

KONTAKT 24h: 697-598-149

Osuszanie baku – a co dalej?

Po osuszeniu baku i przeprowadzeniu wspomnianej wyżej diagnostyki, auto można ponownie zatankować (tym razem już odpowiednim paliwem). Jest już gotowe do drogi!

Zapraszamy do kontaktu! Ekipa Besthol