fbpx

Nowy podnośnik na warsztacie samochodowym

naprawa na nowym podnośniku nożycowym na warsztacie samochodowym

Z uwagi na ilość wykonywanych napraw na warsztacie samochodowym postanowiliśmy zakupić nowy podnośnik. Podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu mieliśmy pewne wymagania, ponieważ ułożenie hali serwisowej jest nietypowe. Wybór padł na podnośnik nożycowy. Jak się sprawdza? Jesteśmy w fazie testów!

Podnośnik nożycowy na warsztacie samochodowym 

Na warsztacie samochodowym Besthol wykorzystywaliśmy dotychczas podnośniki dwukolumnowe, ponieważ są one bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem. Nowy podnośnik z założenia miał stanąć za bramą wjazdową, dlatego też tym razem szukaliśmy czegoś innego i znaleźliśmy – podnośnik nożycowy. Jakie były nasze wymagania względem nowego sprzętu? Zależało nam na tym, aby podnośnik można było swobodnie przestawiać, aby po podnośniku można było przejechać na dalszą część hali oraz aby konstrukcja była stabilna, bezpieczna i miała duży udźwig.

mechanik samochodowy na warsztacie samochodowym przeprowadza naprawę z użyciem podnośnika nożycowego
naprawa na nowym podnośniku nożycowym na warsztacie samochodowym

Dlaczego na warsztacie samochodowym będziemy korzystać z podnośnika nożycowego?

Podnośnik nożycowy, który wybraliśmy podnosi auta na maksymalną wysokość 1000 mm, a jego udźwig całkowity wynosi 3,5 T. Dzięki temu może obsługiwać także większe pojazdy typu SUV. Sprzęt wzbogacony jest o zestaw mobilny, który umożliwia jednej osobie szybkie przemieszczanie podnośnika bez obciążenia po utwardzonej powierzchni.

W modelu PX-3500E zastosowane zostały podwójne, dodatkowo wzmocnione zapadki, które zdaniem producenta mają gwarantować bezpieczeństwo, a elektromagnesy sprawiają, że nie ma już potrzeby podłączania dodatkowego sprężonego powietrza z kompresora.

mechanika samochodowa na warsztacie samochodowym przy użyciu podnośnika nożycowego

Co jeszcze mówi producent? Na stronie internetowej producenta można przeczytać, że:

  • „Rampa najazdowa ma zaledwie 11 cm wysokości, więc nie stanowi problemu dla niskich pojazdów lub pojazdów z dodatkowymi spojlerami.”
  • „W przypadku braku zasilania nie ma stresu! Podnośnik wyposażony jest w ręczny zawór spustowy co pozwoli mimo braku prądu opuścić pojazd, który znajduje się na podnośniku.”
  • „Podnośnik posiada ryflowane najazdy.”
  • Dzięki zastosowaniu na każdym siłowniku dodatkowego „krótkiego ramienia” podnośnik działa z pełną mocą od samego dołu nie sprawiając kłopotu przy podnoszeniu niskich aut sportowych.”

Zatem sprawdzimy, czy zapewnienia producenta są zgodne z prawdą!

Zapraszamy na naprawy na warsztacie samochodowym Besthol. W razie awarii auta wystarczy skontaktować się z nami i poinformować o widocznych objawach. Dane kontaktowe znajdują się: TUTAJ.

Opinie na temat usług znajdują się: TUTAJ.