Zużyte sprzęgło - jakie objawy daje zużyte sprzęgło i co należy zrobić kiedy nasze sprzęgło będzie wymagało wymiany? Besthol - całodobowa mechanika samochodowa Warszawa
Zużyte sprzęgło – jakie objawy temu towarzyszą i co należy zrobić?
22 czerwca 2016
BESTHOL - potrzebujesz całodobowej pomocy drogowej w Warszawie? Skontaktuj się z nami! Mobilny warsztat samochodowy, pomoc drogowa Warszawa, mechanik 24h Tel. 697598149
TOP 10 grzechów kierowców! Sprawdź jakie błędy kierowcy popełniają najczęściej…
2 sierpnia 2016

6 zasad o których należy pamiętać przed daleką podróżą

Besthol - planujesz daleką podróż? Pamiętaj, że przed daleką podróżą warto zadbać o profesjonalny przegląd samochodowy. Zadzwoń teraz i sprawdź sprawność swojego auta! 697 598 149

Besthol - planujesz daleką podróż? Pamiętaj, że przed daleką podróżą warto zadbać o profesjonalny przegląd samochodowy. Zadzwoń teraz i sprawdź sprawność swojego auta! 697 598 149

Dłuższa podróż wymaga dobrego przygotowania. O ile, wybierając się w trasę, pamiętamy o tym, by wygodnie się ubrać czy wyspać się, niekiedy zapominamy o innych, posiadających równie pragmatyczny wymiar i równie ważnych, wytycznych, których dla własnego bezpieczeństwa warto się trzymać. Oto sześć najważniejszych:

1. W każdą dłuższą trasę zabieramy ze sobą apteczkę.

Pamiętajmy, że w czasie podróży może stać się tak naprawdę wszystko. Warto więc mieć przy sobie najpotrzebniejsze leki czy materiały opatrunkowe – szczególnie, gdy podróżujemy z dziećmi. Nie zawsze będziemy mieć bowiem możliwość, by szybko dostać się do apteki.

2. W każdym samochodzie musi znajdować się gaśnica oraz trójkąt.

Kwestia ta jest bardzo ważna nie tylko dlatego, iż posiadanie owego wyposażenia jest wymagane przez przepisy. Pamiętajmy, że jest ono niezbędne głównie ze względów bezpieczeństwa – tak naszego, jak w przypadku gaśnicy, jak i bezpieczeństwa na drodze w ogóle, w przypadku trójkąta.

3. W dłuższą podróż zabieramy ze sobą zapasowe żarówki.

Dzięki temu nawet w sytuacji, gdy te zamontowane w samochodzie się popsują, nie będziemy ryzykować otrzymania mandatu oraz… wypadku.

4. Woda i przekąski mogą zapobiec zasłabnięciu za kierownicą.

Dlatego właśnie należy pamiętać o tym, by, wyruszając w trasę, zabrać ze sobą butelkę wody mineralnej oraz coś do jedzenia – szczególnie wtedy, gdy poruszać będziemy się głównie poza aglomeracjami miejskimi, w których to dostęp do nich jest dość łatwy. Odwodnienie oraz nagły spadek cukru we krwi mogą bowiem spowodować pogorszenie koncentracji oraz zdolności do szybkiego reagowania na to, co dzieje się na drodze. Pamiętajmy jednak, że nigdy nie jemy i nie pijemy wtedy, gdy jedziemy. Jeśli chcemy się napić czy coś przekąsić, zjedźmy na pobocze. Bardzo ważne jest również to, by wspomniana butelka z wodą nie znajdowała się pod nogami kierowcy, gdyż może utrudnić np. hamowanie, jeśli w momencie jakiegoś wstrząsu znajdzie się na pedale.

5. W trasie warto mieć również przy sobie numer telefonu do pomocy drogowej.

Wówczas w sytuacji, w której dojdzie do jakiejś usterki, będziemy mogli szybko skontaktować się ze specjalistami, którzy bądź ową usterkę naprawią na miejscu, bądź przetransportują samochód do warsztatu.

6. Kompleksowy przegląd samochodu przed każdym dłuższym wyjazdem to podstawa.

Zanim wyruszymy w dłuższą trasę, warto zgłosić się na przegląd samochodu (wybieramy wówczas dobry warsztat samochodowy), podczas którego skontrolowany zostanie stan m.in. jego układu hamulcowego, amortyzatorów, opon, zawieszenia, klimatyzacji, świateł, akumulatora etc.

Wszystkich kierowców wybierających się w dłuższą trasę zapraszamy do skorzystania z usług naszego warsztatu.