Besthol - wymiana chłodnicy klimatyzacji Warszawa, mechanik Warszawa, elektryk samochodowy Warszawa, mobilny warsztat samochodowy. Zadzwoń teraz! 697-598-149
Wymiana chłodnicy klimatyzacji
11 maja 2016
Besthol - mechanika samochodowa Warszawa, warsztat samochodowy Warszawa, wymiana świec zapłonowych i inne naprawy mechaniczne. Zadzwoń teraz! 697-598-149
Wymiana świec zapłonowych – jak to zrobić samemu?
11 maja 2016

6 rzeczy, które muszą znaleźć się na wyposażeniu auta!

Besthol - 6 rzeczy które muszą znaleźć się na wyposażeniu każdego auta. Mechanika samochodowa, pomoc drogowa, elektryka samochodowa, laweta, holowanie 24h

Besthol - 6 rzeczy które muszą znaleźć się na wyposażeniu każdego auta. Mechanika samochodowa, pomoc drogowa, elektryka samochodowa, laweta, holowanie 24h

Co musimy mieć w naszym samochodzie? Ktoś pewnie powie, że nie wyobraża sobie jazdy bez słuchania muzyki, stąd nie rusza się nigdzie bez ulubionych płyt, ktoś przyzna, że w schowku ma zawsze gumy do żucia czy słodką przekąskę, a ktoś inny, że jego ulubionym gadżetem jest samochodowa ładowarka do telefonu. Nasze indywidualne preferencje to jednak nie wszystko. Istnieją bowiem takie przedmioty, których posiadania wymaga od kierowcy nie tylko zdrowy rozsądek, ale i polskie prawo. Przygotowaliśmy zatem zestawienie 6 rzeczy, które muszą znaleźć się na wyposażeniu auta, aby, po pierwsze, jego kierowca nie zgarnął przez swoje niedopatrzenie mandatu, a także, po drugie, aby mógł się on czuć na drodze jak najbardziej bezpiecznie. Oto sześć absolutnych must have‚ów każdego kierowcy.

6 rzeczy, które muszą znaleźć się na wyposażeniu auta!

Gaśnica

Gaśnica, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 31 grudnia 2002 roku, jest jednym z niezbędnych elementów wyposażenia samochodu. Co więcej, musi być w nim ona umieszczona w odpowiednim, tj. łatwo dostępnym, miejscu, a także być poddawana corocznym przeglądom i zawierać w sobie nie mniej niż 1 kilogram środka gaśniczego.

Warto wiedzieć, że za brak gaśnicy oraz za uchybienie któremukolwiek z wyżej wymienionych wymogów grozi nam nie tylko mandat, ale również to, że nasze auto nie przejdzie przeglądu.

Trójkąt ostrzegawczy

Posiadanie trójkąta ostrzegawczego ze znakiem homologacji (tzn. posiadającego odpowiednio dużą powierzchnię odblaskową) to drugi wymóg określony we wspomnianym wyżej akcie prawnym. On również, tak jak gaśnica, musi znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.

Apteczka

O ile posiadanie apteczki nie jest, zgodnie z polskim prawodawstwem, koniecznie, to każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona naprawdę potrzebna. Choć czasem łatwo o niej zapomnieć i, być może, wielu z nas jej w aucie nie ma, to nikt, nawet kierowca bezwypadkowy, z pełnym przekonaniem nie powie, że jest ona tak zupełnie zbędna. W apteczce, by spełniała ona swoją rolę, powinny znaleźć się środki przeciwbólowe, jak i różnego rodzaju artykuły, które mogą okazać się niezbędne w sytuacji mniej lub bardziej poważnego wypadku, w tym bandaże czy opaski zaciskowe.

Żarówki

Zapasowe żarówki to sposób na uniknięcie nie tylko mandatu w sytuacji, gdy te zamontowane w aucie się przepalą, ale również i w niektórych sytuacjach stłuczki. Pamiętajmy, że jedynie samochody ze sprawnymi światłami są dobrze widoczne na drodze (a to przecież podstawa bezpieczeństwa tak kierowców, jak i pasażerów).

Kamizelka odblaskowa

Kamizelkę odblaskową warto jest mieć w samochodzie głównie dlatego, że nigdy nie wiadomo, w jakich warunkach (np. atmosferycznych) przyjdzie nam mierzyć się z ewentualną awarią pojazdu. Nawet jeśli sami nie mamy zamiaru naprawiać auta na drodze, to opuszczanie samochodu w miejscach, w których panuje mniejszy czy większy ruch, np. po to, aby ustawić na ziemi trójkąt ostrzegawczy, może okazać się bardzo niebezpieczne.

Podstawowe narzędzia

Zestaw podręcznych narzędzi to niezbędnik nie tylko każdego mechanika-amatora, ale, po prostu, każdego odpowiedzialnego kierowcy. Nie zawsze będziemy bowiem mogli (czy chcieli) wzywać pomoc drogową. Czasem z mini-awarią można poradzić sobie na własną rękę. Zakładając oczywiście, że mamy narzędzia, które nam w owej małej naprawie pomogą.